Акад. Николай Денков, ПП-ДБ: За 3 години напреднахме 3 пъти по-бързо, отколкото за 12 г. с ГЕРБ и Борисов
Акад. Николай Денков, ПП-ДБ: За 3 години напреднахме 3 пъти по-бързо, отколкото за 12 г. с ГЕРБ и Борисов
Автор: Светлозария КИДЕРОВА
Кандидатите за народни представители за Втори МИР Бургас - акад. Николай Денков, политологът Емил Соколов, преподавателят в УАСГ Николай Найденов и кандидатът за евродепутат Никола Минчев се срещнаха снощи със свои симпатизанти в Айтос. Посрещна ги препълнена зала. Те запознаха местните жители с основните приоритети на политическото обединение "Продължаваме промяната - Да, България" (ПП-ДБ). Обсъдени бяха най-наболелите теми, свързани с пенсиите, минималната работна заплата, санирането на старите панелки, развитието на Югоизточния регион и начина на живот като цяло.
На срещата стана ясно, че през последните 3 години работата, свършена от ПП-ДБ за държавата е довела до напредък във всяко отношение. При това поне 3 пъти по-бързо, отколкото през 12-те години управление на ГЕРБ и Бойко Борисов. Според водача на листата акад. Николай Денков, ако ротацията беше продължила до 18 месеца, българите щяха да видят, че България може да се управлява и без Борисов, и да върви напред с темповете на евопейските страни.
Той отбеляза още, че по време на неговия кабинет е подписан договор за 460 милиона лв. за Югоизточния регион. Пари, които ще бъдат насочени изцяло към общините.
Вижте още какво споделиха кандидатите на ПП-ДБ пред айтозлии:
"Преди да дойда в Бургаско, бях на посещение в Шумен. Там ГЕРБ и ДСП действат заедно, действат брутално. В същото време има парадокс – всеки път, когато назначат някого – може да е директор в училище, може да е в администрацията, това означава, че други 3-4-5 човека са прецакани, защото конкурсът не е проведен честно. И не е само там така. Именно тези обидени от системата хора трябва да видим как да привлечем и заедно да ги преборим. Сигурен съм, че и тук е така.
Това сигурно е 15-ият град, който през последните 10 дни посещаваме, всеки път разговорът започва с тези въпроси:”Като ги знаете какви са, защо се събрахте с тях?! След това защо развалихте правителството?! Какво ще правите оттук-нататък? Сбъркахте ли, че се „сглобихте” с тях?”. И като обясним какво всъщност се е случило, хората разбират. И казват: „Защо не ни го казахте досега?” Сега ще обясня накратко.
Като направихме правителството, отвсякъде ни казваха как може да се съберем точно с тях - били бандити, знаели сме какви са. След което като стана ротацията, още повече ни критикуваха: „Защо не продължихте?” Парадоксът е там, че щом хората казват „защо не продължихте”, явно са видели, че има полза. Но каква беше ползата? Цялата ярост с течащите гадни кампании срещу нас продължиха с манипулирани записи, които продължават и сега да излизат, те вече искат да ни изчегъртат. Всичко това идва от простия факт, че ние показахме, че България може да се управлява без Бойко и всъщност може да се управлява по-добре без него. Повечето градове, в които отиваме, показваме едни числа, с които показваме, че през последните 3 години ние всъщност сме напреднали във всичко поне 3 пъти по-бързо, отколкото преди това през 12-те години на ГЕРБ и Борисов.
Акад. Николай Денков дълго отговаря на въпроси на айтозлииЗа пенсиите хората казват, че инфлацията е изяла увеличението. Ако се вземе начинът, по който се променяха пенсиите по времето на Борисов, сега средната пенсия трябваше да бъде между 450-500 лв. В момента средната пенсия ще стане 883 лв. от 1 юли, именно защото казахме, че ще ползваме „швейцарското правило”. По времето на Борисов 3 години пенсиите изобщо не мърдаха – 2009,2010, 2011 г., след което средно с по около 10 лв. на година се увеличаваха. По същия начин са заплатите. Минималните заплати, най-вече най-ниските, както и нагоре по веригата, ние увеличихме от 2020 г., когато Асен Василев започна да прави бюджетите, с 53%. Инфлацията през това време бе не повече от 30 %, даже и по-малко. Реално това, което хората могат да си купят в повече, е с 20-25 % по-скъпо в сравнение с това, което беше през 2020 г. Много хора казват "ама това не го усещаме". Да, не се усеща, защото първо тръгваме от най-ниско ниво - в........
© Flagman
visit website