Магърдич Халваджиян: 98% от шегите на Рачков са за мен и са за неверни неща. Но публиката много се кефи
Затова му казвам: Беше много яко
- На 57 г. съм и спрях битката с държавата, защото се разочаровах не от политиците, а от хората, които сякаш не искат да подобрят живота си, казва известният продуцент
- Никой никого не наказва, никой не плаща сметката и в един момент се получава най-логичното нещо – разпад на обществото
- Демокрацията, свободата, добрият начин на живот имат цена и тя трябва да се плати
- Може в един момент да спрем "Капките", защото нови звезди няма и просто няма кого да поканим
Когато говори, той заразява с ентусиазма и честната си гражданска позиция не само екипа си, но и всички, които го гледат и четат. Магърдич Халваджиян е един от най-известните и талантливи тв продуценти, чиито предавания категорично са сред най-гледаните в ефира - "Като две капки вода", "Х Фактор", "Маскираният певец", "С Рачков всичко е възможно" и още десетки други през годините.
По-важното е, че той умее и да помага. Доказа го отново с 12-ия сезон на "Капките" по Нова тв, който започна с благотворително издание съвместно с "Уницеф". В него за 3 часа беше събрана внушителната сума от 285 хил. лв. за каузата "ЗаКрила на всяко дете" за превенция на децата от насилие във всичките му форми. Затова "24 часа" го отличи в 21-ото издание на "Достойните българи".
- Г-н Халваджиян, винаги сте били критично настроен, когато държавата или обществото не си вършат работата, но след благотворителния сезон на “Като две капки вода” сякаш показвате, че сте готов да вземете нещата в свои ръце, когато става дума за конкретна промяна. Така ли е?
- И аз не съм много активен. Като има някоя инициатива, гледам да я подкрепя. Сам не поемам кой знае какви инициативи, защото нямам време. Човек се отдава на подобни каузи и се занимава, когато няма работа. Надвил си е на масрафа и не му се работи толкова много, затова може да си позволи да отдели времето си за други неща. Аз все още не мога да го правя.
А с държавата спрях да се занимавам преди 7 години, когато станах на 50. Още тогава реших, че няма да коментирам политиката и политиците. Приключвам с това, защото разбрах, че проблемът не е в политиците, които, както виждаме, си правят каквото искат, а в хората, на които явно това им харесва. Аз не съм видял 100 000 души да излязат на площада и да ги пометат. Това се казва гражданско общество. Него го няма и кел файда аз да пиша някакви неща и да се боря. “Господарите на ефира” 16 години се бориха с политиците, но на хората явно си им харесва. Те си мрънкат във фейсбук, но когато трябва наистина да се направи нещо, всеки си седи вкъщи и никой не го интересува.
След като е така, насила хубост не става, са казали хората. Така че политиците ще продължават да си правят каквото искат, ще продължава да има циркове и да крадат. И всичко това се случва благодарение на тия, дето дават баницата, т.е. народа.
- Да, но пък се хванахте и с шоуто за три часа събрахте сериозна сума в помощ на децата, вместо да чакате на държавата. Защо го направихте?
- Правя го, защото е част от работата ми. Помниш много добре, ние правихме два сезона благотворителното предаване “Великолепната шесторка”, миналата година имахме три поредни вечери в “Капките” с “Уницеф”, тази година беше една вечер. Всички гледат “Капките” и знам, че там ще има ефект, като го направим с “Уницеф” и Нова тв. Правил съм и “Българската Коледа” 4 години. Където може нещо да се случи и е свързано с телевизия, го правим, за да се помага. Продуцент в журито на благотворителното издание на "Капките" заедно с Елена Петрова, Христо Стоичков и Мария Бакалова (от ляво на дясно) Снимка: Нова тв
Обидно е, че хората непрекъснато събират пари, пускат есемеси, за да помагат за кувьози, за деца, за затваряне на домове, каузи всякакви, докато държавата не може да намери никакви пари да купи вертолети за спасяване на човешки живот, нито за детски линейки или детски болници. Безотговорна работа! Затова се чувствам омерзен, когато всичките тези неща, толкова важни за всяко едно правителство, за Народното събрание, не се решават приоритетно, а трябва, защото са свързани със здравето и живота на нацията, която намалява всеки изминат ден. Онези хора излизат и се държат важно по телевизията, дават интервюта. Уж са най-големите фактори в държавата, а не правят нищо за държавата. Слушам денонощно за крадци, за митници, кой какво откраднал, за някаква борба за надмощие, за някакво его от едната, от другата, от третата........
© 24 Часа
visit website