Mutni plural
„Ovakvo stanje u društvu nikome ne odgovara, nikome u Londonu ne donosi ništa“, rekao je Džek Trbosek u obraćanju naciji krajem septembra 1888. godine.
Tad još nije bilo televizija, ali su laka pera novinskih reportera verno zapisivala i sutra su sve objavili Daily News, Evening News, London Evening Standard i ostali.
Bilo je to pošto je Džek Trbosek stekao izvesni renome kao brutalni ubica prostitutki u četvrti Vajtčepel. Klao ih je, secirao i vadio im organe, što je štampa fascinirano pratila.
„Ono što mi se nijednog sekunda nije dopadalo, to je što smo se nalazili u nekom interregnumu, nekom vakuumu u kojem jedni sa drugima ne razgovaramo“, nastavio je Trbosek. „Jedni govore o nekim ubistvima, drugi govore da su ubistva opravdana, ovi kažu nisu.“
„Mi živimo u ovom gradu, mi kreiramo tu atmosferu i svi u tome saučestvujemo“, priznao je DŽek Trbosek ponizno da u svemu možda ima i mrva njegove krivice. Pa je pozvao da se sve to nekako prevaziđe.
„Važno je da počnemo da razgovaramo. Onda će ljudi da vide i da budu na strani onih koji, ako ništa drugo, žele da razgovaraju“, završio je svoj diktat, a laka pera londonske štampe prenela su sve od reči do reči.
Bapska pretorijanska garda
Narednog jutra u Vajtčepelu su pronađena još dva izmasakrirana........
© Danas
visit website